Pomoc při čerpání vody

Dne 3.6 byla jednotka v 10:50  hod. vyslána na technickou pomoc, čerpání vody do ulice Chrpová, jednalo se o dům který postihl  19.4 požár. Průzkumem bylo zjištěno že z přeplněné studny protéká voda do sklepa. Pomocí ponorných čerpadel byla vyčerpána voda ze studny a sklepa. Ve 12:24  hod. byla jednotka vyslána na technickou pomoc, čerpání vody do ulice Na Michovkách, dům pro seniory. Po provedeném průzkumu byla nasazena požární stříkačka PPS 12 a ponorné čerpadlo k odčerpávání vody stále přitékající z okolních pozemků z důvodu neustávajícího vytrvalého deště. Na místo přijela též jednotka HZS stanice Říčany. Byli zde ponecháni dva členové naší jednotky. Jednotka HZS se vrátila na základnu. Naše jednotka odjela čerpat vodu ze zatopeného sklepa do základní školy. Po krátké přestávce na zbrojnici jednotka vyjela na čerpání vody ze zaplaveného sklepa do ulice U hájovny, byla čerpána voda ze sklepa a studny plovoucím a ponorným čerpadlem. Odpoledne když další členové jednotky přišli ze svých zaměstnání pomohli ukončit čerpání na Michovkách a uklidit čerpadla a materiál ještě jednou se též čerpalo v ulici Chrpová. Když probíhalo uklízení na všech místech čerpání, přišlo to nejhorší. Jednotka byla vyslána do Průhonického parku kde spadl strom na osobu, žena utrpěla těžké zranění, kterému na místě podlehla. Na místě HZS stanice Říčany, zdravotní záchranná služba a policie. Během dne postupně zasahovali: Komárek, Zíma P., Šmejkal, Bambula, Zíma J., Lehoučka, Strakatý, Malý J., Müller, Langr, Řehka. Návrat na základnu ve 22:40 hod. Při návratu na základnu došlo k výpadku části elektrické instalace zásahového vozu, naštěstí to byla pouze vadná pojistka.