Pomoc při čerpání vody

Dne 2.6 byla jednotka ve 3:00 hod. vyslána na technickou pomoc, čerpání vody do ulice Na Michovkách, do domu pro seniory. Po provedeném průzkumu byla pomocí ponorných čerpadel odčerpána voda z výtahových šachet. Dále byla nasazena požární stříkačka PPS 12 k odčerpávání stále přitékající vody z okolních pozemků z důvodu neustávajícího vytrvalého deště. Ve 3:30 se z důvodu stále stoupající hladiny Botiče jednotka rozdělila a byli povoláni další členové a spolu s Technickými službami Průhonice prováděli plnění pytlů pískem a následné  umístění pytlů u nemovitostí v ulici  U Botiče a v okolí mostu. Byly evakuovány osoby z penzionu a odtaženo vozidlo u kterého nebyl nalezen majitel. Hladina Botiče stoupala tak rychle, že přes veškerou snahu došlo k zaplavení přilehlých nemovitostí, když hrozilo přetečení mostu Obecní policie uzavřela hlavní komunikaci vedoucí přes most. Odpoledne se utvořila další skupina která odjela čerpat zaplavený sklep na Rozkoš (ponorné a plovoucí čerpadlo), a potom přeplněnou studnu do ulice Stará ze které začínala voda prosakovat do sklepa. Ve večerních hodinách, když klesla hladina Botiče, bylo ukončeno čerpání v domě pro seniory na Michovkách a  začalo, za pomoci veškeré naší techniky, odčerpávání vody ze sklepů u Botiče. Dále bylo provedeno, s pomocí plošiny z HZS stanice Říčany, prořezání podemletých nakloněných stromů v ulici U Botiče. Zasahovali: Komárek, Zíma P., Šmejkal, Strakatý, Müller, Malý J., Malý M., Řehka Jakub, Řehka Josef, Zíma J., Lehoučka, Langr, Bambula, Topinka, Stoklasa M. st. Návrat na základnu ve 23:35 hod.

Foto