Odčerpání vody ze silnice

Dne 7.8. byla jednotka  v 19:38 hod vyslána mezi Čestlice a Nupaky na technickou pomoc odčerpání vody po přívalovém dešti ze silnice do pole. Společně s jednotkou SDH Říčany jsme pomocí plovoucích, ponorných a kalového čerpadla a elektrocentrály odčerpali vodu.Na místě též PČR která odkláněla provoz.

Zároveň již byl od večerních hodin monitorován Botič, který se neustále zvedal a též v Alzheimer centru se začaly zaplavovat sklepní prostory. Po průzkumu v centru zjištěno že správce zatím odčerpává vodu vlastními čerpadly. Jednotka po dohodě s dispečinkem odjela k Botiči a část na ČOV kde byl připraven písek, který se plnil do pytlů a ty se připravovaly u domů  pod mostem. Botič vystoupal až na úroveň cesty a kolem 1 hod 30 min přestal naštěstí dále stoupat a další činnost zde již nebyla potřeba. Jednotka ještě jednou zkontrolovala situaci v Alzheimer centru a poté byl vyčištěn ucpaný kanál u křížku kde voda přetékala přes silnici do ulice U křížku a hrozilo zatopení sklepů. Pomáhali nám kolegové z SDH Osnice a Obecní policie Průhonice. Návrat na základnu ve 2:00 hod.

Zasahovali: Komárek, Šmejkal, Soklasa st., Stoklasa ml., Strakatý, Bambula, Malý M, Müller T, Vohnický.

Foto