Čerpání vody ze zaplaveného sklepa

Dne 1.7.2009 byla jednotka vyslána v 18:57 hod. na čerpání vody ze sklepa zaplaveného přívalovým deštěm v ulici Bohumila Kafky. Po příjezdu na místo zjištěny ještě zatopené sklepy v dalších domech.Použití 2x ponorné čerpadlo a elektrocentrála, 1x plovoucí čerpadlo.Naše jednotka čerpala  vodu ze zatopených sklepů  dvou domů v ul. Bohumila Kafky jednom domě ul. Javorová a ul. Říčanská čerpání z přeplněné studny ze které se voda podél přívodního potrubí dostávala do sklepa.Poté jsme asistovali u HZS Říčany při přečerpávání vody ze zaplaveného parčíku pod aquaparkem. Čerpání ze sklepů dalších domů

a aquaparku  prováděly SDH z okolních obcí a HZS středočeského kraje. Návrat na základnu v 1:30hod. 2.7.2009. Zasahovali: Komárek, Zíma, Šmejkal, Strakatý, Stoklasa ml, Bambula, Müller,