Výjezdy 2015

14.2. byla jednotka spolu s jednotkou HZS stanice Jílové vyslána k požáru rodinného domu v Krňanech (jednotka byla na stáži  u HZS stanice Jílové u Prahy).  Jednalo se o požár střechy v plném rozsahu. Zasahovali: Jakub Řehka, Jaroslav Komárek, Pavel Zíma, Lukáš Müller, Matěj Ripič.

 

1.3 ve 14:06 hod  byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do ulice Újezdská. Jednalo se o vozidlo v potůčku, řidiči byla ošetřena řezná rána na ruce, bylo provedeno protipožární opatření a zjištěno že nedochází k úniku provozních kapalin. Na místě Policie ČR, Obecní policie Průhonice, HZS stanice Říčany. Zasahovali: Šmejkal Ondřej, Pavel Zíma, Lukáš Muller, Martin Malý, Miroslav Muller, Rostislav Belka. Návrat na základnu ve14:47.

 

11.3 v 09:11 hod byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do ulice Újezdská. Jednalo se o vozidlo převrácené na střeše v příkopu bez zranění. Na místě Policie ČR, ZZS, HZS stanice Říčany. Zasahovali: Jirka Malý, Pavel Zíma, Ondřej Šmejkal, David Lehoučka. Návrat na základnu v 09:39 .

 

30.3  v 08:04 hod byla jednotka vyslána k požáru rodinného dmu do ulice Javorová v Průhonicích. Před příjezdem jednotky byl požár uhašen zaměstnancem Technických služeb p. Dvorským hasícím přístrojem. Zasahovali: Ondřej Šmejkal, Matěj Ripič, Pavel Zíma. Návrat na základnu v 09:09.

 

31.3 ve 21:32 hod byla jednotka vyslána na technickou pomoc odstranění  plechové střechy, která se z důvodu silného větru utrhla a visela na boku domu.

Z majitelem bylo dohodnuto, že v době kdy fouká silný vítr nejde na místě se střechou nic dělat, že hrozí nebezpečí úrazu zasahujících hasičů a řešení bude možné až se vítr uklidní. Zasahovali: Jakub Řehka, Pavel Zíma, Zdeněk Strkatý, Matěj Ripič, David Lehoučka, Jaroslav Komárek, Miroslav Bambula, Josef Řehka, Ondřej Šmejkal. Návrat na základnu ve 22:10.

 

1.4 v 8:51 hod byla jednotka vyslána na technickou pomoc odstranění  plechové střechy, která se z důvodu silného větru utrhla, ze střechy byly demontovány volné desky. Zasahovali: Šmejkal, P Zíma, Lehoučka, Malý, Ripič. Návrat na základnu v 9:48.

 

1.4 v 16:55 hod byla jednotka vyslána na technickou pomoc odstranění nakloněného stromu z důvodu silného větru . Smrk byl rozřezán a odklizen. Zasahovali:

Ondřej Šmejkal , Pavel Zíma , Miroslav Bambula, Matěj Ripič.

 

2.4 v 10:56 hod byla jednotka vyslána na technickou pomoc odstranění  utrženého visícího plechu z budovy školy v Průhonicích. Zasahovali: Komárek, Šmejkal, J Zíma, Ripič. Návrat na základnu v 11:56.

 

4.4 v 8:54 hod byla jednotka vyslána na technickou pomoc odstranění nakloněného stromu z důvodu silného větru . Smrk byl rozřezán a odklizen. Zasahovali:

Šmejkal, P Zíma, Komárek, M Müller, Jakub Řehka.  Návrat na základnu v 13:40.

 

28.4 v 13:23 hod byla jednotka vyslána na technickou pomoc odstranění nakloněných stromů hrozících pádem na chatu, do ulice U Botiče. Na místě  plošina HZS stanice Říčany. Stromy byly rozřezány a odklizeny. Zasahovali: Šmejkal, Komárek, Jakub Řehka, J Zíma, Lehoučka, Ripič. Návrat na základnu v 14:54.

 

 

20.6 při návratu ze závodů v Dolních Břežanech jednotka zasahovala mezi obcemi Zdiměřice a Hrnčíře u dopravní nehody dvou  osobních automobilů s lehkým zraněním  dvou osob na místě PČR a ZZS SČK a HMP.

 

26.5 v 9:03 hod byla jednotka vyslána k požáru trafostanice do Modletic. Jednalo se o taktické cvičení.

 

8.6  v 10:35 hod byla jednotka vyslána  k odstranění uniklých ropných látek z trafostanice v bývalé slévárně. Byly utěsněny poklopy kanalizace a položena norná stěna na rybník. Událost byla monitorována několik dní.

 

17.6  v 9:28 hod byla jednotka vyslána na technickou pomoc odstranění technické závady na bojleru ve škole.

 

21.6  v 10:16 hod byla jednotka vyslána k záchraně zvířete uvízlého v propusti rybníka. Ve spolupráci s místními rybáři byl rybník upuštěn a kachna zachráněna. Zasahovali: Komárek, Bambula, Šmejkal, L Müller.

 

28.7 v 11:54 hod byla jednotka vyslána k požáru zemědělského objektu do Nupak. Jednalo se o požár nakladače od kterého chytly balíky slámy ve stohu.

 

28.7 v 21:25 hod byla jednotka vyslána k požáru zemědělského objektu do Nupak. Ještě před výjezdem byla jednotka vrácena, jednalo se o událost z rána, kde byl stoh  ponechán kontrolovaně dohořet.

 

5.8 ve 23:49 hod byla jednotka vyslána k požáru balíků slámy na poli u Říčan.

 

7.8 v 18:34 hod byla jednotka vyslána k požáru lesa do Světic. Jednotka byla rozdělena jedna skupina prováděla hašení a druhá dálkovou dopravu vody z rybníka.

 

14.8 v 10:34 hod byla jednotka vyslána na technickou pomoc únik ropných látek z proražené vany osobního automobilu na parkovišti u hotelu Floret

 

14.8. v 18:54 hod byla jednotka vyslána k požáru mezi vozovkou a strništěm do Čestlic. Jednalo se o planý poplach.

 

22.8 ve 13:55 hod byla jednotka  v rámci stáže na HZS Jílové vyslána na posázavskou stezku na pomoc záchranné službě s transportem pacienta.

 

8.9 v 6:21 hod byla jednotka vyslána k požáru do Nupak. Jednalo se o zakouřené prostory od požáru elektroinstalace.

 

26.10 ve 12:36  hod byla jednotka vyslána k požáru pračky do ulice V Jezírku v Průhonicích.

 

2.11 ve 12:25 hod byla jednotka vyslána na technickou pomoc vysypaný náklad z nákladního automobilu na kruhový objezd.

 

 5.11.2015 v 0:45 hod byla naše jednotka vyslána na požár 3 osobních automobilů, ke Club hotelu Praha , na místě také HZS Říčany, Praha a SDH Říčany.

 

14.11 v 16:53 hod při stáži u HZS Jílové, jednotka vyslána společně s HZS Jílové na požár nízké budovy do obce Masečín, na místě těžce popálený muž. Na místě také SDH Štěchovice, Hradištko ZZS Str.kr a vrtulník ZZS.

 

14.11 ve 20:15 hod jednotka vyslána na spolupráci se složkami IZS, na transport pacienta z těžce přístupného prostoru.

 

18.11 v 10:38 hod naše jednotka vyslána do obce Dobřejovice na odstranění padlého stromu.

 

6.12 v 19:39 hod byla jednotka vyslána k požáru bytu do Nupak do ulice U Valu. Po příjezdu na místo byla jednotka odeslána zpět na základnu.

 

31.12 ve 23:33 hod byla jednotka vyslána k požáru křoví do ulice V Oblouku, na místě jednotka HZS stanice Říčany.

Foto
Foto