Výjezdy 2011

Dne 1.1. byla jednotka ve 12:47 hod vyslána na technickou pomoc, odstranění překážek Průhonice ul. U Hájovny. Po příjezdu na místo zjištěno, že na komunikaci , která je označena dopravními značkami, že se v zimě neudržuje přecenil řidič schopnosti svého vozidla k jízdě na ledu a nedokázal vyjet kopec. Pomocí lan a navijáku jsme vozidlo vytáhli na vrchol. Návrat na základnu v 13:37 hod. Zasahovali: Komárek, Zíma, Šmejkal, Stoklasa ml., Strakatý, Bambula.

Foto
Foto
Foto
Foto

Dne 16.1. byla jednotka v 11:24 hod vyslána na technickou pomoc, čerpání vody ze zatopeného sklepa Průhonice ul. Za  Dálnicí. Voda byla vyčerpána pomocí dvou ponorných čerpadel.Návrat na základnu ve 12:30 hod. Zasahovali: Komárek, Šmejkal, Topinka, Stoklasa ml., Bambula, Ondrička, Müller T.

Dne 24.3. byla jednotka v 18:43 hod vyslána k  požáru osobního automobilu v odstavném pruhu D1 8 km směr na Brno. Na místě již dvě jednotky HZS prováděly dohašování. Naše jednotka byla odeslána na základnu.Návrat v 19:30. Zasahovali: Šmejkal, Zíma, Strakatý, Bambula, Trnka, Ondrička.

Dne 5.4. byla jednotka ve 13:00 hod vyslána na technickou pomoc, únik oleje ze stavebního stroje  na křižovatce Kunratická Tovární. Olej byl zasypán sorbentem

a odstraněn z komunikace. Asistovaly Technické služby a Obecní policie Průhonice. Návrat na základnu ve 13:15hod.

Dne 6.4. byla jednotka ve 12:30 hod vyslána k  požáru popelářského vozu na D1 11 km sjezd do Říčan. Ještě před výjezdem byla jednotka odvolána. Připraveni

k výjezdu byli: Zíma, Šmejkal, Müller.

Dne 10.4. byla jednotka ve 23:42 hod vyslána k  požáru průmyslového objektu Praha-východ Herink „Penam“. Během jízdy na místo byla jednotka odvolána zpět na základnu. Návrat v 0:10 hod. Zasahovali: Komárek, Šmejkal, Strakatý, Malý, Müller M., Müller T.

Dne 30.4. byla jednotka ve 20:32 hod vyslána k  požáru slámy za obchodním domem Kika. Po chvíli pátrání po požáru bylo zjištěno že hoří v Čestlicích za vsí (od Kiky vůbec nebylo vidět) a že je to ohlášené pálení čarodějnic, které organizovali místní hasiči. Na místě též HZS Říčany. Po vysvětlení situace jsme dostali od kolegů z Čestlic opečené špekáčky a  vrátili se na základnu. Zasahovali: Komárek, Šmejkal, Strakatý, Bambula, Langr M., Müller T.

 

Dne 17.5. byla jednotka v 19:08 hod vyslána na únik pohonných hmot z nádrže osobního automobilu, po krádeži na parkovišti u Dendrologické zahrady. Po příjezdu na  místo jsme pod vozidlo umístili záchytnou vanu, již uniklé PHM zasypali sorbentem a proraženou nádrž zatmelili speciálním tmelem. Na místě též Policie ČR, Obecní policie Průhonice a odtahová služba. Návrat na  základnu ve 20:30 hod. Zasahovali: Komárek, Strakatý, Stoklasa ml., Bambula, Malý.

Dne 5.6. byla jednotka ve 13:34 hod vyslána na technickou pomoc odstranění stromu hrozícího pádem na příjezdovou cestu do chatové oblasti v Radějovicích. Průzkumem zjištěno že hrozí pád na elektrické a telefonní vedení, po dohodě s operačním bylo předáno ČEZu jehož pracovníci se dostavili s plošinou. Poté se jednotka vrátila na základnu. Zasahovali: Komárek, Šmejkal, Topinka.

 

Dne 11.6. byla jednotka v 10:07 hod vyslána na únik oleje z nákladního automobilu  v ulici V Oblouku v Průhonicích. Olej byl zasypán sorbentem a odklizen.

Zasahovali: Šmejkal, Strakatý, Langr M. Poté se jednotka vrátila zpět na soutěž do Chomutovic.

 

Dne 12.6. byla jednotka ve 20:12hod vyslána na technickou pomoc odstranění  roje včel do ulice Šeříkové v Průhonicích.  Po příjezdu na místo jednotka

odstranila obtížný hmyz  v podhledu střechy a na půdě rodinného domu. Návrat na základnu ve 22:55 hod. Zasahovali Šmejkal, Strakatý, Malý.

 

Dne 14.6. byla jednotka v 18:03 hod vyslána k požáru rodinného domu do Nupak. Jednalo se o požár stavebního odpadu v garáži rozestavěného rodinného domu.

 Na místě  HZS Říčany a požár byl již uhašen za námi přijela ještě jednotka SDH Říčany. Návrat na základnu v 18:30  hod. Zasahovali: Šmejkal, Strakatý, Malý.

Dne 18.6. byla jednotka v 16:17 hod vyslána na technickou pomoc odstranění  obtížného hmyzu na Květnové náměstí.  Po příjezdu na místo jednotka odstranila obtížný hmyz  na zahradě rodinného domu. Návrat na základnu v 16: 50. Zasahovali: Šmejkal, Strakatý, Langr.

Dne 21.6. byla jednotka v 9:15 hod vyslána na technickou pomoc únik pohonných hmot z osobního automobilu na parkovišti hotelu Floret. Pohonné hmoty byly

zasypány sorbentem a odklizeny. Na místě též Policie ČR a Obecní policie Průhonice. Návrat na základnu v 9:50hod.  Zasahovali: Komárek, Šmejkal.

Dne 25.6. byla jednotka ve 20:00 hod vyslána na technickou pomoc odstranění  obtížného hmyzu na Kocandu. Po příjezdu na místo jednotka odstranila obtížný hmyz u rodinného domu. Návrat na základnu ve 21 00. Zasahovali: Šmejkal, Strakatý.

Dne 5.7. byla jednotka v 19:19 hod vyslána na pomoc při hledání ztracených osob v Průhonickém parku. Jednalo se o osoby z Alzheimer centra, členové jednotky prošli obě části parku, ale osoby nebyly nalezeny. Zároveň byla policií prověřována informace, že osoby odjely autobusem a tak se i stalo, osoby byly nalezeny na Opatově. Při návratu na základnu byla jednotka  poslána na odstranění obtížného hmyzu.

 

Dne 5.7. byla jednotka při návratu z hledání ztracených osob vyslána na technickou pomoc odstranění  obtížného hmyzu do ulice Na Michovkách III.  Jednotka odstranila obtížný hmyz ze zahradního domku.

 

Zasahovali: Komárek, Zíma, Šmejkal, Stoklasa ml., Strakatý, Müller M., Ondrička, Bambula, Bambulová J. Návrat na základnu ve 21:10 hod.

Dne 9.7. byla jednotka v 19:30 hod vyslána na technickou pomoc odstranění  obtížného hmyzu do ulice Na Sídlišti II. Po příjezdu na místo jednotka odstranila obtížný hmyz na balkónu řadového  domu. Návrat na základnu ve 20 15. Zasahovali: Šmejkal, Strakatý, Malý, Ondrička, Bambula.

Dne 10.7. byla jednotka v 6:41 hod vyslána k požáru stohu do Herinku. Po příjezdu na místo bylo prováděno hašení společně s HZS Říčany, po jejich odjezdu byla  část hořící slámy pomocí nakladače majitele oddělena a ponechána dohořet naše jednotka prováděla ochlazování okolí a dozor, na pomoc přijely jednotky SDH Říčany a Modletice. V 11:10 jsme místo předali JSDHO Modletice a vrátili se na základnu.  Zasahovali: Šmejkal, Strakatý Malý, Bambula.

Dne 11.7. byla jednotka v 4:37  vyslána na technickou pomoc, čerpání vody ze silnice mezi Nupakami a Čestlicemi. Voda byla odčerpána pomocí plovoucího a ponorných čerpadel. Na místě též jednotka HZS Říčany. Návrat na základnu v 5:40 hod. Zasahovali: Zíma, Šmejkal, Malý, Bambula.

Dne 11.7. byla jednotka v 15:05 hod vyslána k požáru stohu do Herinku. Ještě před výjezdem byla jednotka ponechána na zbrojnici jako záloha.

Dne 11.7. byla jednotka v 19:32  vyslána na technickou pomoc, čerpání vody ze sklepa v ulici Stará. Voda byla odčerpána ze sklepa a studny pomocí ponorných čerpadel. Návrat na základnu ve 20:50 hod. Zasahovali: Šmejkal, Strakatý, Malý, Ondrička Bambula.

Dne 13.7. byla jednotka v 19:42 hod vyslána na technickou pomoc odstranění  obtížného hmyzu do ulice Třešňová. Jednotka odstranila obtížný hmyz z podhledu střechy. Návrat na základnu ve 20:30 hod. Zasahovali: Šmejkal Strakatý, Malý, Bambula.

Dne 14.7. byla jednotka v 18:15  vyslána na technickou pomoc, čerpání vody ze sklepa v ulici Františka Krause. Voda byla odčerpána ze sklepa a studny pomocí ponorných čerpadel. Návrat na základnu v 19:42 hod. Zasahovali: Šmejkal Strakatý, Malý, Müller M., Bambula.

Dne 15.7. byla jednotka v 17:03 hod vyslána k požáru stohu do Herinku. Po příjezdu byla na místě již jednotka HZS Říčany, jednalo se pouze o doutnající zbytky stohu po nedělním požáru. Návrat na základnu v 18:19 hod. Zasahovali: Šmejkal Strakatý, Malý, Bambula.

Dne 15.7. byla jednotka v 20:44  vyslána na technickou pomoc, únik plynu z HUP. Po příjezdu na místě již pohotovost plynáren a měli událost pod kontrolou. Na místě též Obecní policie Průhonice.  Návrat na základnu ve 21:05 hod. Zasahovali: Šmejkal Strakatý, Malý, Bambula.

Dne 21.7. byla jednotka v 20:52 hod vyslána k požáru autobusu na 7km D1 Při příjezdu již byly na místě jednotky HZS a měly požár pod kontrolou a naše jednotka byla odeslána na základnu. Návrat na základnu ve 21:15 hod. Zasahovali: Komárek, Šmejkal Strakatý, Malý, Bambula.

Dne 27.7. byla jednotka v 11:28 hod vyslána k požáru rašeliny do Nupak. Z důvodu pracovní  zaneprázdněnosti členů jednotka nevyjela.

Dne 25.7. byla jednotka v 18:30 hod vyslána na technickou pomoc odstranění  obtížného hmyzu do Alzheimer centra, ulice Třešňové a do Hole. Jednotka odstranila obtížný hmyz ve všech třech objektech. Návrat na základnu ve 21:04 hod. Zasahovali: Šmejkal Strakatý, Malý, Bambula.

Dne 3.8. byla jednotka v 17:22 hod vyslána na únik oleje z nákladního automobilu ulice Uhříněveská. Olej byl zasypán sorbentem a odklizen. Na místě Obecní policie Průhonice a Policie ČR. Návrat na základnu v 17:53 hod. Zasahovali: Šmejkal, Müller M, Bambula.

Dne 7.8. byla jednotka v 18:00 hod vyslána na technickou pomoc odstranění  obtížného hmyzu v rodinných domech do ulice Na Sídlišti, Sadová, Františka Zemana a do Osnice. Jednotka odstranila obtížný hmyz ve všech zmíněných objektech. Návrat na základnu ve 20:30 hod. Zasahovali: Šmejkal, Müller M, Malý, Ondrička, Bambula.

Dne 12.8 byla jednotka v 13:32 hod vyslána k požáru rodinného domu. Po příjezdu byla na místě již jednotka HZS Říčany a naše jednotka byla odeslána na základnu. Návrat na základnu v 13:50 hod.

Dne 19.8. byla jednotka v 17:30 hod vyslána na technickou pomoc, odstranění větve z elektrického vední. Jednotka rozřezala a odstranila větev z elektrických a telefonních drátů. Návrat na základnu v 17:50 hod. Zasahovali: Strakatý, Stoklasa M. ml., Müller M, Bambula.

Dne 31.8. byla jednotka v 19:20 hod vyslána na technickou pomoc odstranění  obtížného hmyzu u rodinného domu v ulici U Cihelny. Jednotka odstranila obtížný hmyz.  Návrat na základnu ve 20:00 hod. Zasahovali: Šmejkal, Strakatý.

Dne 7.9. byla jednotka ve 20:06 hod vyslána na dohašení požářiště U geofyzikálního ústavu. Jednotka dohasila ohniště. Na  místě též Technické služby Průhonice.

Návrat na základnu ve 22:00 hod. Zasahovali: Komárek, Šmejkal, Strakatý, Müller M, Malý, Bambula.

Dne 23.9 byla jednotka v 8:08 hod vyslána k požáru průmyslového zemědělského objektu do Modletic. Jednalo se o taktické cvičení v areálu centrálního skladu společnosti Billa . Naše jednotka byla na místě jako záloha. Návrat na základnu v 9:00 hod. Zasahovali: Komárek, Zíma, Šmejkal, Strakatý, Malý.